Taip dabar ir gyvenu
Formatas 13,9 x 20,6 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Viršelio iliustracija Erikas Perlikovskis
Apdovanojimas Yra
Išleidimo metai 2017
Skirta nuo 14 metų
Puslapių skaičius 176
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Regina Chijenienė

Taip dabar ir gyvenu

Autorius Meg Rosoff
Dailininkas Viršelio iliustracija Erikas Perlikovskis
7,59 €

draugystės porgrama Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

Jeigu nebuvai kare ir nori žinoti, per kiek laiko apsipranti netekęs visų artimų žmonių, kurių tau reikia ir kuriuos myli, tai galiu atsakyti – su tuo apsiprasti neįmanoma.

Žmonija ruošiasi Trečiajam pasauliniam karui. Tačiau, Deizei atvykus į mažą Anglijos miestelį aplankyti pusbrolių, visos negandos lieka už nugaros. Noru gyventi trykštantys paaugliai džiaugiasi idile, bet karo atgarsiai pasiekia ir juos: suirutė atskiria Deizę nuo giminaičių ir nubloškia į žiauraus karo gniaužtus. Kaip išlikti sužvėrėjusiame pasaulyje ir neprarasti vilties? Deizė sužino, kad į priekį veda tik visa nugalinti meilė.

Amerikiečių rašytojos Meg Rosoff (g. 1956 m.) apysaka „Taip dabar ir gyvenu“ – jaudinantis pasakojimas apie penkiolikmetės Deizės išgyvenimus Trečiojo pasaulinio karo metu. Atvykusi į Angliją aplankyti pusbrolių Deizė pasineria į ramybės ir džiaugsmo kupiną kaimo gyvenimą, tačiau karas atskiria mergaitę nuo naujosios šeimos ir įvelia į netekčių verpetą.

Įtraukianti istorija puikiai iliustruoja žmogaus stiprybę nežinios akivaizdoje. Daug dėmesio skiriama neblėstančios meilės temai.

2004 m. išleistam romanui skirtas „Guardian“ vaikų literatūros prizas, Michaelo L. Printzo ir Branfordo Boase'o apdovanojimai. 2016-aisiais metais Meg Rosoff už viso gyvenimo kūrybą įteikta Astridos Lindgren premija.

Skaitytoja Liudvika sako: „Knyga skatina skaitytoją susimąstyti apie šio laiko pranašumą – apie tai, kokie esame laimingi, jog mums nereikia rūpintis tokiomis didelėmis problemomis, kurios dažnai yra ne mūsų pačių valioje.


Atsiliepimai

Puiki pagrindinė veikėja, daug peno apmąstymams ir diskusijoms.

Audinga Š 2022-05-15

Sukrėtė iki giliausių sluoksnių: tiek tuo, apie ką rašoma, tiek tuo, kaip. Istorija pasakojama išimtinai pagrindinės veikėjos, penkiolikmetės Deizės, akimis, jokių dialogų, tik tai, kaip ir ką mato ir išgyvena jaunas žmogus didžiulio siaubo akivaizdoje. Tiesa, knyga ne iš karto kalba apie karą, nagrinėjamas paauglės pasaulis, kuri įsimyli pusbrolį, gyvena su anoreksija, palieka savo „tikrąją“ šeimą už Atlanto ir atsikelia gyventi į Angliją. Labai galinga knyga, mėgstantiems išties kokybišką literatūrą.

Eglė R 2021-05-24

Labai labai įtraukė. Taip paprastai parašyta ir apie tokius gilius dalykus. Knyga kartais šiek tiek šokiruoja, bet ir skatina susimąstyti. Labai verta perskaityti.

E. 2020-06-02
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos