Paikas Funius
 • Paikas Funius
 • Paikas Funius
 • Knygos peržiūra
Formatas 17.6 x 25.1
Viršelis kietas
Dailininkas Grażyna Rigall
Išleidimo metai 2019
Skirta 7–10 m.
Puslapių skaičius 88
Vertimas Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila

Paikas Funius

Autorius Jerzy A. Wlazło
Dailininkas Grażyna Rigall
7,59 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

– Pažvelk į jį, – Nuobodulys parodė į po antklode gulintį berniuką.

– Matau. Jam baisiai nuobodu.

– Taigi. Atmink: sergantiems vaikams visada, išimtinai visada labai nuobodu. Tada jiems padedu, – Gaišlys Nuobodulys džiugiai patrynė rankas ir ėmė dar smarkiau varyti nuobodulį. Jis labai mėgo padėti.

Ar žinojai, kad šalia gyvena paslaptingi maži padarėliai, kurie labai nori tau padėti? Jie nuolat rūpinasi, kad sumuštiniai kristų sviestu į apačią, užkliudytos vazos sudužtų, o mėgstami žaislai kartais sugestų. Juk žmonėms reikia duoti būtent tai, ko jie tikisi!

Paikas Funius – kaip tik toks padarėlis. Jis irgi labai trokšta būti naudingas. Tik niekaip nesugalvoja, ką galėtų nuveikti.

Žmonės to nežino, tačiau kiekvienuose namuose gyvena daugybė keistų padarėlių, kurie nuolat stengiasi visaip pagelbėti žmonėms. Vieni pradangina kojines, kiti pagarsina televizorių per reklamą, dar kiti rūpinasi, kad sumuštinis visad kristų sviestų į apačią ar sergantiems vaikams įnirtingai varo nuobodulį. Tik vienas Funius dar nerado savo pašaukimo. Nuotaikingoje istorijoje jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams pasakojama, kaip mažasis Funius ieškojo, kuo galėtų būti naudingas žmonėms.

O kodėl tie padarėliai taip elgiasi ir dar galvoja, kad iš tiesų mums padeda? Nes klausosi mūsų kaskart, kai sakome, kad sirgti nuobodu, sumuštinis visad krenta sviestu į apačią, viena poros kojinė būtinai turi pradingti, o bėda viena nevaikšto. Jiems atrodo, kad kai mes šitaip skundžiamės, tai tarsi sakome, kad šių dalykų ir tikimės, kad taip ir turi būti. Tad jie ir puola mums padėti – kad pasaulio tvarka nesugriūtų ir dalykai vyktų būtent taip, kaip žmonės tikisi!

Ši itin elegantiška knyga suteiks ne tik malonumą visai šeimai ją garsiai skaityti drauge, bet bus ir puiki proga pakalbėti apie tai, kokią galią turi žodis ir optimistinis ar pesimistinis žmogaus požiūris į aplinką ir įvykius. Juk ar tikrai padėsi sau, jei visuomet tikėsies ir lauksi blogiausio?

Taip pat tai itin puikus kūrinys visiems, svarstantiems, kaip pradėti pokalbį su vaiku apie tai, kad jis netrukus sulauks broliuko ar sesutės. Vaiko tėveliai knygoje kaip tik nerimauja dėl to, kaip jis priims žinią, kad nuo šiol bus vyresnysis brolis ir knygoje randama gražių būdų, kaip vaikui parodyti, kad rūpintis mažesniu yra smagu.

Lenkų rašytojas ir žurnalistas Jerzy A. Wlazło myli kates ir vėžlius, mėgsta klausytis muzikos, gerti grūdų kavą su kardamonu ir lankytis muziejuose. Knygą spalvotomis ir labai meniškomis iliustracijomis papuošė lenkų dailininkė Grażyna Rigall. Kai netapo, ji gamina lėles ir taip pat labai myli kates.

Įskaitytas knygos ištraukas galite paklausyti LRT laidoje „Vakaro pasaka“:

1 dalis

2 dalis


Atsiliepimai

Ši istorija tikras perlas vaikų (ir sakyčiau ne tik) literatūroje. Su šeima tiesiog iškart įsimylėjome Funių, knyga perkaityta vienu ypu ir dabar visi šventai tikime, kad šie mieli padarėliai tikrai gyvena tarp mūsų, nes juk niekas nevyksta atsitiktinai:)

Aušra P 2023-07-27

Verta paskaityti!

Simona 2019-05-10

Puiki knyga! Perskaičius supranti, kiek daug Funių gyvena aplink :) Labai rekomenduoju!

Vaiva R 2019-04-26
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos