Seklys Noselė. Vagystė iš muziejaus
Formatas 16,4 x 22,6 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Jerzy Flisak
Išleidimo metai 2020
Skirta 7–10 m.
Puslapių skaičius 88
Vertimas Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila

Seklys Noselė. Vagystė iš muziejaus

Autorius Marian Orłoń
Dailininkas Jerzy Flisak
8,49 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

Kas jau kas, bet seklys Noselė tikrai žino, kad jo šuo – nuostabus! Kuba ne tik puikus pagalbininkas sprendžiant bylas. Jis dar ir puikus pašnekovas. Turėti šunį, kuris moka kalbėti, tikras džiaugsmas. O jei esi seklys, toks šuo gali tapti tikru slaptu ginklu kovoje su įvairaus plauko nusikaltėliais. Net jei tai pats garsusis vagišius Nepagaunama rankelė!

Kuo ši knyga naudinga:

Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas

Lavėja humoro jausmas

Skatinamas savarankiškumas, ryžtingumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, gebėjimas rasti ir priimti sprendimus

Skaitant detektyvus, lavinamas vaiko loginis mąstymas, pastabumas, gebėjimas atrasti priežasčių ir pasekmių ryšius, gebėjimas kūrybiškai spręsti iškylančias problemas 

Skaitant linksmas ir įtraukiančias istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis

Garsus seklys Ambraziejus Noselė išėjo į užtarnautą poilsį ir ketino mėgautis saulėtu gyvenimo rudeniu, auginti ridikėlius. Visai nesibaimino, kad teks nuobodžiauti – dieną ir naktį šalia turėjo savo ištikimą bičiulį, jam daug kartų talkininkavusį šunį Kubą. Ne paprastą, o išskirtinį išminčių, turintį seklio gabumų, kalbantį žmonių kalba. Bet poilsį jiems tenka atidėti ateičiai: miestelyje, kuriame jie gyvena, vis pasitaiko įvykių, kuriuos ištirti, rasti piktadarius gali tik seklys Noselė ir jo bičiulis Kuba.

Toks yra trijų knygelių – jauniems skaitytojams skirto detektyvinių istorijų ciklo apie seklį Noselę ir jo bičiulį Kubą – turinys. Šioje, trečiojoje knygoje, šaunusis seklys Noselė ir jo šuo Kuba padeda apsaugoti muziejų nuo garsaus paveikslo vagystės, tiria šaškių būrelio iždo vagystės paslaptį ir mėgina pričiupti legendinį nusikaltėlį Nepagaunamą rankelę.

Knygelių serijos autorius – lenkų prozininkas Marianas Orlonis (Marian Orłoń, tikr. Marian Wędzonka, 1932–1990), parašęs daugiau negu dvidešimt knygų. Knygeles iliustravo garsus lenkų dailininkas, iliustruotojas ir scenografas Ježis Flisakas (Jerzy Flisak) (1930–2008). Viršelį piešė lietuvių dailininkas Edgaras Straukas.

Marianas Orlonis (1932–1990) dirbo mokytoju ir bibliotekininku. Yra labai sėkmingas knygų vaikams rašytojas. Jo subtilus humoro jausmas ir jaudinantys siužeto posūkiai pavertė Seklio Noselės seriją bestseleriu Lenkijoje. Jo knygos išverstos į šešias kalbas. 1981 metais jam buvo suteiktas aukščiausias literatūrinis titulas Lenkijoje – Ministrų tarybos apdovanojimas už viso gyvenimo darbus.

Ježis Flisakas (1930–2008) – gerai žinomas lenkų iliustruotojas, filmų plakatų dizaineris, scenografas. Iliustravo daugiau nei 70 knygų.


Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos