Gulbės trimitas
 • Gulbės trimitas
 • Gulbės trimitas
 • Knygos peržiūra
Formatas 19.1 x 21.6 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Kristina Moriakinaitė
Išleidimo metai 2019
Skirta 0–99 m.
Puslapių skaičius 232
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepliejus

Gulbės trimitas

Autorius E. B. White
Dailininkas Kristina Moriakinaitė
11,99 €
9,59 €
ir sutaupykite 2,40 € (20%)

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 12

Kiekis

Aprašymas

Tavo kliūtis yra kalba. Ir aš nė kiek neabejoju, kad tu tą kliūtį įveiksi. O tavo amžiuje nemokėjimas kalbėti gali būti net šioks toks privalumas. Juk tuomet tu būsi geras klausytojas. Pasaulyje pilna kalbėtojų, tačiau retai kas moka klausytis.

Gulbiukas Lujis išsirito gulbių giesmininkių šeimoje. Tačiau jis neturi balso ir negali trimituoti kaip kitos gulbės. Jis negali išreikšti savo emocijų su muzika, kaip likę jo šeimos nariai. Ypač sunku tampa, kai Lujis pamilsta gražiąją gulbę Skaistę. Istorijoje subtiliai perteikiami šilti šeimos santykiai ir parodoma, kad kiekvienas gali įveikti net pačias didžiausias kliūtis.

Kuo ši knyga naudinga:

 • - Lavinama vaizduotė, fantazija, kūrybiškumas
 • - Lavinama iškalba, žodynas, gebėjimas pasakoti istorijas
 • - Lavinama empatija, gebėjimas suprasti veikėjų ir savo jausmus
 • - Ugdoma meilė gamtai, gyvūnams
 • - Skatinama tolerancija, pasitelkiant pagrindinio veikėjo gulbiuko pavyzdį suteikiama puiki proga pasikalbėti apie įvairias negalias bei būdus nepaisant jų gyventi pilnavertį gyvenimą
 • - Skaitant gražiai iliustruotus klasikos kūrinius, ugdomas vaiko meninis suvokimas, literatūrinis skonis, grožio pojūtis

E. B. White'as – daugelio pamėgtų filmais virtusių istorijų „Stiuartas Litlis” ir „Šarlotės voratinklis” autorius. 1970-aisiais metais rašytojas apdovanotas Laura'os Ingalls Wilder premija. „Gulbės trimitas“ – trečioji vaikams skirta E. B. White'o knyga, gavusi „William Alen White“ ir „Sequoyah“ mėgstamiausios vaikų knygos apdovanojimus. Rašytojas meistriškai piešia laukinės gamtos peizažus ir žaviai bei su humoru pasakoja apie žmonių ir gyvūnų gyvenimus.

Švelnios, elegantiškos, pastelinių spalvų lietuvių dailininkės Kristinos Moriakinaitės iliustracijos, puošiančios šį knygos leidimą, nuteiks teigiamai, ugdys vaiko skonį ir grožio pojūtį.

Ši knyga puikiai tinka lavinti vaiko fantaziją ir kūrybiškumą, empatiją, meilę gyvūnams, ugdyti suvokimą, kad visas kliūtis galima įveikti – netgi negalią. Balso neturintis gulbiukas iš tėčio dovanų gauna trimitą, kurį pūsdamas nė kiek ne prasčiau už kitas gulbes gali išreikšti savo jausmus ir mintis.

Įskaitytas knygos ištraukas galite paklausyti LRT laidoje „Vakaro pasaka“:

1 dalis

2 dalis


Atsiliepimai

Žiauriai graži knyga!

Lina L 2019-06-19

Nuostabiai iliustruota knyga.

Milda 2019-06-19
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos