Kaip Findusas gaidį Karuzą išvijo
Formatas 21 x 29,7 cm
Viršelis kietas
Išleidimo metai 2011
ISBN 978-609-441-005-5
Puslapių skaičius 28
Vertimas Iš švedų k. vertė Raimonda Jonkutė
Serija Findusas ir Petsonas

Kaip Findusas gaidį Karuzą išvijo

Autorius Sven Nordqvist
7,99 €

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

Kartą gerasis Petsonas iš kaimyno puodo išgelbėjo gaidį. Dėdulė net neįtarė, kad į namus parsitempė tikrą operos solistą – gaidys užgiedojo taip, kad net malkų rietuvė sugriuvo. Nuo triukšmo Findusui vos ausų būgneliai nesprogo. Šitoks gerklėjimas jam nėmaž nepatiko. Galų gale skardžiabalsis įgrysta ir kantriajam Petsonui. Dėdulė nutaria su juo pasikalbėti. Tik ką pasakyti puikiajam giesmininkui, paskui kurį susižavėjusios sekioja visos vištos? Sakyk, tegu šoka į puodą! – pataria jam Findusas...

Švedų dailininko ir rašytojo Sveno Nordkvisto istorijos apie dėdulę Petsoną ir jo augintinį katiną Findusą – bene geriausiai viso pasaulio vaikams žinoma jo knygelių serija. Už kūrybinį darbą dailininkas pelnė ne vieną rimtą apdovanojimą Vokietijoje ir Švedijoje, nors jaunystėje buvo nepriimtas net į keletą meno mokyklų. 

Kuo ši knyga naudinga:

- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba;

- Lengvai skaitomas tekstas, trumpi sakiniai padeda maloniai įtvirtinti skaitymo įgūdžius;

- Ugdomas humoro jausmas;

- Skaitant linksmas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis.

Svenas Nordqvistas (g. 1946 m.) – vienas mėgstamiausių švedų vaikų rašytojų ir dailininkų, o jo sukurti dėdulės Petsono bei katino Finduso personažai sužavėjo skaitytojus ne tik Švedijoje bei Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. 

Spalvingi Sveno Nordqvisto piešiniai žavi ne tik išraiškingais personažais, bet ir detalių gausa. Kiekviena iliustracija tarsi atskiras pasaulis, kupinas smulkių detalių, kurios savaip papildo istoriją – net tyrinėjant jas ilgesnį laiką, galima vis aptikti naujų, anksčiau nepastebėtų dalykų. Gal todėl jas mėgsta ir vertina tiek daug skaitytojų – nuo mažųjų iki suaugusiųjų, kuriems paveikslėlių knygos jau toli praeityje. 

„Labai smagi knygelė, ryškūs veikėjų charakteriai, vaikams aiškiai suprantami jų tarpusavio santykiai. Manau, kad skaitant ją kiekvienas vaikas savyje gali atpažinti Findusą - kartais besijaučiantį nuskriaustu, nemylimu, pykstantį ant kito, kuris gauna daugiau dėmesio, kuriuo labiau žavimasi ir nuoširdžiai pavydintį.“ - sako Elzės mama Asta. Visą atsiliepimą galite paskaityti čia


Atsiliepimai

Nuostabi knyga, įtraukiantis tekstas. Šio autoriaus knygas rekomenduojam visiems vaikams.

Lina P 2023-02-13

Dar viena nuostabi ir kupina nuotykių Petsono ir Finduso knygelė!

Monika A 2021-02-18

Nuotaikinga ir pamokanti istorija, skaitydama su vaiksis skaniai prisijuokiau

ELENA P 2020-12-31
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos