• Akcija
Aštrusis peilis. Jo tamsiosios jėgos (2)
 • Aštrusis peilis. Jo tamsiosios jėgos (2)
 • Aštrusis peilis. Jo tamsiosios jėgos (2)
 • Knygos peržiūra
Formatas 16.4 x 22.6 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Andrej Ferez
Išleidimo metai 2020
Skirta nuo 11 metų
Puslapių skaičius 336
Vertimas Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis

Aštrusis peilis. Jo tamsiosios jėgos (2)

Autorius Philip Pullman
Dailininkas Andrej Ferez
9,67 €
12,09 €
20 %

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 10

Kiekis

Aprašymas

Laira, nusekusi tėvo lordo Asrielio pėdomis į kitą pasaulį, sužino, kad pasaulių esti daugybė. Visi jie atrodo kažkuo panašūs, ir vis dėlto labai skiriasi. Galimybė šiuos pasaulius atverti kada tik panorėjus tenka Viliui – paprastam berniukui, nuolat gyvenančiam baimėje dėl savo motinos, persekiojamos keistų žmonių, norinčių žūtbūt išsiaiškinti, kas kadais nutiko jo tėvui, garsiam tyrėjui, išvykusiam į Šiaurę ir niekada negrįžusiam. Vilis, visąlaik jautęs, kad jam šiame gyvenime patikėta svarbi misija, tampa aštriojo peilio, galinčio perrėžti bet ką, nešiotoju. Jam, kaip ir sumaniajai Lairai, lemta prisidėti prie didžiausios kokią tik pasaulis kada regėjo gėrio ir blogio kovos.

Kuo ši knyga naudinga:

Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas

Skatinamas savarankiškumas, ryžtingumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, gebėjimas rasti ir priimti sprendimus

Skaitant meniškai vertingas knygas lavėja literatūrinis skonis, skatinamas mąstymas, ugdomas vidinis žmogaus pasaulis

Philipas Pullmanas (g. 1946) – garsus anglų rašytojas, sukūręs daugiau nei 30 kūrinių suaugusiesiems ir vaikams. Rašytoją išgarsino fantastinė trilogija „Jo tamsiosios jėgos“. Ši knyga – antroji trilogijos dalis. Joje Lairos kelias susikerta su Vilio – jaunuolio, kuriam nulemta tapti galingojo peilio, galinčio atverti ertmes į kitus pasaulius, nešiotoju. Jiedu susieti bendro tikslo – stoti į didžiausią karą žmonijos istorijoje ir apginti gėrio jėgas.

P. Pullmanas ir jo kūryba gausiai apdovanota: 1995 m. rašytojui buvo įteiktas Karnegio medalis, 2002 m. už paskutinę trilogijos dalį jis gavo garsiąją „Whitebread“ premiją, o 2005 m. – prestižinę A. Lindgren atminimo premiją. 2007 m. buvo sukurtas, apdovanojimų sulaukęs, filmas pagal pirmąją dalį „Auksinis kompasas“ (angl. The Golden Compass), o nuo 2019 m. pagal trilogiją kuriamas ir transliuojamas televizijos serialas „Jo tamsiosios jėgos“ (angl. His Dark Materials). 


Atsiliepimai

Nuostabi knyga, siūlau visiems perskaityti

Emilė 2021-11-09

Superinis tęsinys!

ELENA P 2020-12-31

Visada su nerimu į rankas imu antrąsias trilogijos dalis, bijau nusivilti, jei pirma būna tikrai labai gera. „Aštrusis peilis“ nei kiek nenusileidžia „Auksiniam kompasui“. Ši dalis yra tamsesnė, gal netgi brandesnė ir gerokai kiek aiškesnė. Pirmoje dalyje buvo daugybė paslapčių, kurias skaitytojas gvildena kartu su pagrindine veikėja, o antroje dauguma tų paslapčių paaiškėja, viskas dėliojasi į lentynėles. Skaitau šias knygas pakankamai lėtai. Manau, kad jaunesni skaitytojai suvalgytų keliais prisėdimais, o aš visur ieškau paslėptų prasmių ir atitikmenų tikrovėje. Nuostabiai įdomu. Šioje knygoje labiausiai įstrigo kariavimo beprasmiškumo paralelės, biblinis kontekstsas, problemos, su kuriomis susiduria vaikai be tėvų.

Eglė Ramoškaitė 2020-11-27
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos