• Akcija
Gražioji laukinė. Dulkės knyga (1)
 • Gražioji laukinė. Dulkės knyga (1)
 • Gražioji laukinė. Dulkės knyga (1)
 • Knygos peržiūra
Žiūrėkite video apie šią prekę!
Formatas 16.4 x 22.6 cm
Viršelis kietas
Išleidimo metai 2021
Skirta nuo 11 metų
Puslapių skaičius 488
Vertimas Iš anglų kalbo vertė Aidas Jurašius

Gražioji laukinė. Dulkės knyga (1)

Autorius Philip Pullman
8,09 €
13,49 €
40 %

draugystės porgrama

Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

800-oji leidyklos „Nieko rimto“ knyga!

Jei kas nors paprasto smuklininko sūnaus Malkolmo būtų paklausęs, kuo jis norėtų tapti, niekad nebūtų išgirdęs atsakymo, kad šnipu. Ir vis dėlto būtent taip ir nutinka – netyčia pasipainiojęs nusikaltimo vietoje, jis greitai pats tampa painios istorijos dalyviu ir stebėtoju. Istorijos centre – kūdikis, vardu Laira, kuriai ateityje numatyta nepaprasta užduotis. Tačiau visa tai gali sujaukti neregėto dydžio potvynis, persekiojantis DKT, kraupusis Žeraras Bonvilis ir aibė netinkamai besiklostančių aplinkybių. Lairai gresia didelis pavojus ir Malkolmas bei jo bendražygė Alisa ketina padaryti viską, kad ją apsaugotų. Tačiau jiedu ne kartą nuoširdžiai trokš, kad kelionė su kūdikiu ant rankų valtimi, praminta Gražiąja laukine, niekad nebūtų prasidėjusi... 

Kuo ši knyga naudinga:

• Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba

• Lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas

• Skatinamas savarankiškumas, ryžtingumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, gebėjimas rasti ir priimti sprendimus

• Skaitant meniškai vertingas knygas lavėja literatūrinis skonis, skatinamas mąstymas, ugdomas vidinis žmogaus pasaulis

Philipas Pullmanas (g. 1946) – garsus anglų rašytojų, sukūręs daugiau nei 30 kūrinių suaugusiesiems ir vaikams. Rašytoją išgarsino fantastinė trilogija „Jo tamsiosios jėgos“, už kurią jis buvo gausiai apdovanotas: 1995 m. jam buvo įteiktas Karnegio medalis, 2002 m. už paskutinę trilogijos dalį rašytojas gavo garsiąją „Whitebread“ premiją, o 2005 m. – prestižinę A. Lindgren atminimo premiją. Nuo 2019 m. pagal trilogiją kuriamas ir transliuojamas televizijos serialas „Jo tamsiosios jėgos“ (angl. His Dark Materials).

„Gražioji laukinė“ – tai trilogijos „Jo tamsiosios jėgos“ priešistorė, nukelianti skaitytojus dvylika metų prieš „Auksinio kompaso“ įvykius. Nors „Gražioji laukinė“ yra „Dulkės knygos“ trilogijos pirmoji dalis, pats autorius ją pristato kaip atskirą ir nepriklausomą istoriją: šios trilogijos tęsiniai pasakos apie tai, kas nutiko pasauliuose po „Jo tamsiųjų jėgų“ trilogijos. 


Atsiliepimai

Toma, labai džiaugiamės, kad knygos vizualioji dalis kelia gerų emocijų! Mes taip pat negalime atsigrožėti :) Tuo pačiu liūdime ir apgailestaujame, kad šiame knygos vertime pateikiami terminai sutrikdė skaitymo patirtį ir norime šiek tiek paaiškinti, kodėl Jūsų minimi žodžiai būtent taip skamba „Gražiojoje laukinėje“. Kiekvienas vertėjas, o ypač versdamas knygas, kurių ankstesnės dalys jau yra skaitytojų rankose, atidžiai įvertina ir originalo kalba pateiktus terminus, ir tai, kaip jie buvo išversti į mūsų kalbą, vis ieškoma tikslesnių atitikmenų, labiau atspindinčių originalųjį tekstą ir lietuvišką jo vertimą. Abiem Jūsų minimais atvejais buvo daug diskutuojama ir su vertėju, ir su redaktore, priėmėme sprendimą, kad keliaudami į priekį privalome ir žiūrėti į priekį, o ne atgal. Dėl „Dulkės knygos“: „Gražiojoje laukinėje“ kalbama apie pačią Rusakovo lauko dalelytę – ne apie jų spiečių, kokį sutinkame „Jo tamsiosiose jėgose“, todėl „Dulkės knyga“ yra tikslesnis variantas. Dėl Azrielio vardo: knygoje nemažai keistos kilmės vardų ir pavardžių, tad jų tarimas – mįslingas reikalas. Nusprendėme patikslinti vardą, nes ir angliškai tariama su „z“, ir šitaip ištarti gerokai lengviau. Nuoširdžiai tikimės, kad šie kliuvinėliai nesukliudė pasimėgauti dar vienu nuostabiu Philipo Pullmano kūriniu!

„Nieko rimto“ 2021-03-10

Pirmoji trilogijos „Dulkės knyga“ dalis „Gražioji laukinė“ nukelia skaitytoją į Lairos kūdikystę ir pasakoja, kaip ji atsidūrė Oksfordo koledže. Už, atrodytų, gerokai mažesnių įvykių nei kad „Jo tamsiosiose jėgose“ slypi ne ką mažiau reikšmingos istorijos, kuriose vienuolikmetis Malkolmas ir penkiolikmetė Alisa iš visų jėgų kovoja dėl Lairos saugumo ir dėl to, kuo tiki: gerensiu ir laisvesniu, kuriame neribojamas noro žinoti ir suprasti.<br /> <br /> Ši knyga lėtesnė, mažiau siužetinių linijų, koncentruojamasi į veikėjus, jų išgyvenimus ir svarstymus, dėl to ypač patiks tiems, kuriems skaitant „Jo tamsiąsias jėgas“ norėjosi daugiau paaiškinimų ir motyvacijos, veikėjų tarpusavio ryšių.<br /> <br /> Knygą galima skaityti ir prieš „Auksinį kompasą“, ir po „Gintarinio žiūrono“.

Eglė R. 2021-03-09

Ilgai laukta knyga pagaliau pasirodė. Gražai išleista, puikiai deranti prie JO TAMSIOSIOS JĖGOS trilogijos. TAČIAU...tenka labai nusivilti, nes akis bado neatleistini netikslumai, prasidedantys jau pačiame pavadinime. DULKĖS KNYGA. Susidaro įspūdis, kad vertėjas net nesigilino į pačią istoriją. Tai istorija ne apie DULKĘ, vieną dulkelę, o dulkes, kaip materiją. Būtent DULKĖS (daugiskaita!), ž.r. AUKSINIS KOMPASAS, 380psl.! Beje, 3 knygose buvęs ,,lordu Asrieliu", knygoje GRAŽIOJI LAUKINĖ staiga tapo ,,Azrieliu"... Liūdna, kad leidyklos 800-oji knyga rašytojo Pullman gerbėjams atnešė nusivilimą. Akivaizdu, kad vertėjas į savo užduotį pažiūrėjo atmestinai, nesigilndamas ir vargu ar susipažinęs su pirmosiomis knygomis

Toma 2021-03-06
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

  Niekorimto.lt pasiūlymas
  Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
  Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

  Naujausios istorijos