• Paskutinės prekės!
Sąmyšis darže
Formatas 21 x 29,7 cm
Viršelis kietas
Dailininkas Sven Nordqvist
Išleidimo metai 2022
Skirta 3–6 m.
Puslapių skaičius 28
Vertimas Iš švedų k. vertė Alma Braškytė
Serija Findusas ir Petsonas

Sąmyšis darže

Autorius Sven Nordqvist
Dailininkas Sven Nordqvist
7,99 €

draugystės porgrama Pirkdami gausite draugystės taškų: 8

Kiekis

Aprašymas

Jeigu, pavasariui atėjus, į dirvą pasėsime morkų sėklų, tai išdygs morkos. O iš kiekvienos pasodintos senos bulvės užaugs penkios ar net dešimt naujų. Taigi iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad daržininkauti tikrai verta.

Tačiau nenuoramos katino Finduso nedomina nei penkios, nei dešimt bulvių… Ir morkos jam neįdomu! Ką gi, dėdulė Petsonas galiausiai nusileidžia, ir Findusas pasodina… mėsos kukulį! Dabar reikia tik laistyti daržą ir laukti. „Tu gali laistyti, o aš lauksiu“, – nuolankiai sutinka Findusas. Deja… Jiems belaukiant, darže kyla sąmyšis…

Kuo ši knyga naudinga:

• Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba;

• Lengvai skaitomas tekstas, trumpi sakiniai padeda maloniai įtvirtinti skaitymo įgūdžius;

• Ugdomas humoro jausmas;

• Skaitant linksmas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis.

Svenas Nordkvistas (g. 1946) – tarptautinį pripažinimą pelnęs švedų vaikų rašytojas ir knygų iliustruotojas. Šioje paveikslėlių knygoje pasakojama, kaip dėdulė Petsonas ir jo katinas Findusas pluša darže, tačiau jame netikėtai kyla didžiulis sąmyšis. Nuotaikinga istorija ir išraiškingos iliustracijos sudomins net mažiausio amžiaus skaitytojus.

Svenas Nordqvistas, gimęs 1946 metais Helsingborge, Švedijoje, visą gyvenimą piešė ir tapė, taip pat dirbo architektu ir mokytoju. 1983 metais jo kūrinys „Agatonas Omanas ir abėcėlė“ laimėjo paveikslėlių knygų konkursą, kurį surengė švedų leidykla „Opal“. Po metų buvo išleista pirmoji jo knyga apie Petsoną ir Findusą – „Petsono tortas“. 

Iš pradžių dailininkas ir rašytojas neplanavo kurti knygų serijos, tačiau dėdulė Petsonas ir jo katinas Findusas nutarė užsibūti ilgėliau ir šiandien yra vieni mėgstamiausių Sveno Nordqvisto personažų. Jaunystėje rašytojas dažnai įkvėpimo semdavosi iš amerikiečių satyros ir humoro žurnalo „MAD“ – žvelgiant į jo knygų iliustracijas, ši žinia nestebina. Jo potraukis dailidės darbams ir techninėms konstrukcijoms taip pat atsispindi Petsono ir Finduso pasaulyje. 

Sveno Nordqvisto iliustracijos išsiskiria tokia spalvų ir detalių gausa, kokią būtų sunku rasti kieno nors kito darbuose. Kiekviena iliustracija tarsi atskiras pasaulis, kupinas smulkių detalių, kurios savaip papildo istoriją – net tyrinėjant jas ilgesnį laiką, galima vis aptikti naujų, anksčiau nepastebėtų dalykų. Gal todėl jas mėgsta ir vertina tiek daug skaitytojų – nuo mažųjų iki suaugusiųjų, kuriems paveikslėlių knygos jau toli praeityje. 


Atsiliepimai

Knyga kupina veiksmo ir, kaip visad, šmaikščių Petsono ir Finduso pokalbių bei kurioziškų situacijų. Vaikams nepabosta jos klausytis, o svarbiausia, man skaityti! Be galo talentingai parašyta bei iliustruota knyga.

Ingrida I 2023-01-19

Kiek daug visko vyksta darže! Petsonas gelbėja savo triūso vaisius, o Findusas - savo mėsos kukulį! Pasakojimas darėsi vis įdomesnis ir pavertė mažąjį detektyvu spėliojant, kas nutiko. Ši knyga mums natūraliai pametėjo pokalbio temas apie tai, kas auga žemėje, kas ne, kokie gyvuliai ką ėda ir pan.

Indrė K 2022-11-17

Gana smagi istorija, lavina vaikų žodyną. Vaikams labai patiko šis naujas nuotykis.

Ieva 2022-06-16
Rodyti daugiau

Palikite atsiliepimą

    Niekorimto.lt pasiūlymas
    Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
    Užsisakius prekių už 29 € ir daugiau, visoje Lietuvoje užsakymai pristatomi nemokamai (išskyrus į Kuršių Neriją)

    Naujausios istorijos