Vasara su knyga: skaitymo jaunesniems ir vyresniems paaugliams iššūkį įveikti padeda leidykla „Nieko rimto“

Vasara su knyga: skaitymo jaunesniems ir vyresniems paaugliams iššūkį įveikti padeda leidykla „Nieko rimto“

Trys, du, vienas, ar pasiruošę? Birželio pirmąją startavo skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kurio metu kiekvienas iššūkiui užsiregistravęs ir iki rugpjūčio 31 dienos perskaitęs penkias knygas, atitinkančias iššūkio sąlygas, bus apdovanotas skatinamosiomis dovanėlėmis ir turės galimybę laimėti puikių prizų: elektroninį paspirtuką, mobilųjį telefoną ar išmaniąją apyrankę. Ar kas gali būti smagiau nei skaityti ir už tai gauti dovanų? 

Leidykla „Nieko rimto“ skuba į pagalbą įveikti iššūkį ir rekomenduoja populiariausias, skaitytojų geriausiai įvertintas knygas jaunesniems ir vyresniems paaugliams!

JAUNESNIEMS SKAITYTOJAMS

Perskaityti detektyvinę knygą

Kristina Ohlsson, „Hester Hilo paslaptis“ (8–11 metų skaitytojams) – vos dvyniai Megė ir Frankas atsiduria sename  paslaptingame name, ima dėtis neįprasti dalykai: nežinia kas mergaitei palieka šimto metų senumo dienoraštį, naktimis vis pasigirsta neįprasti gūžtis verčiantys garsai, o uždraustas žaidimas palėpėje sudėlioja keistas žinutes. Ar tie, kurie name gyveno anksčiau, tikrai išsikraustė? Pastaba: skaitydami nepamirškite koridoriuje palikti šviesos! Pastaba Nr. 2: ištroškusius daugiau paslapčių taip pat kviečiame skaityti Kristinos Ohlsson „Erelių uolos paslaptį“.

Perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai

Tamora Pierce, „Liūtės daina. Alana: pirmasis nuotykis“ (nuo 10 metų) – ką darytum, jei tau suplanuotas gyvenimas prieštarauja tavo prigimčiai? Tomas turi keliauti į riterių mokyklą, o Alana – į vienuolyną, kur mergaitės ruošiamos būti damomis, o berniukai – burtininkais. Tačiau nė vienas iš jų nenori tokios ateities! Visada mėgusi kovoti ir nelinkusi pasiduoti Alana sugalvoja išeitį: jiedu su broliu apsimes vienas kitu ir iškeliaus mokytis to, ko labiausiai trokšta širdis! Istorijos tęsinys knygoje „Liūtės daina. Deivės ranka“.

Perskaityti literatūrine premija įvertintą knygą

Otfried Preußler, „Krabatas, arba treji metai užburtame malūne“ (nuo 10 metų) – puikus įrodymas, kad klasika niekada nemiršta! Įtempta, šiurpi, paslaptinga ir didelių klausimų kelianti knyga apie trejus jaunuolio Krabato metus, praleistus tarnaujant pameistriu užburtame malūne: ką gali padaryti žmogus, kad išvengtų mirties? Visame pasaulyje parduota daugiau nei 50 milijonų šios knygos kopijų! Už šią knygą autorius buvo apdovanotas gausybe šalies premijų, tokių kaip Zilveren Griffel (1973), Deutscher Jugendliteraturpreis for Jugendbuch (1972), Polnischer Jugendliteraturpreis (1972). 

Perskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą

Anna Sewell, „Juodasis Gražuolis“ (visiems be išimties!) – pirmą kartą pasaulį ši knyga išvydo... 1877 metais! Ši nepaprasta istorija apie ne visada teisingą žirgo gyvenimą XIX a. Anglijoje vis dar atranda kelią pas skaitytojus ir kuo toliau, tuo, regis, labiau tampa aktuali. Knygoje sužinoma netikėtų ir įdomių dalykų apie to meto aplinką ir žmonių gyvenimą, o šviesi knygos pabaiga sukelia daug jautrių minčių apie žmogaus ir gyvūno ryšį.

Perskaityti linksmą knygą 

Neringa Vaitkutė, „Jeronimas Dryžius ir Įsivaizduojamų draugų departamentas“ (9–12 metų) – Garsiausiam Padebesių karalystės slaptajam agentui Jeronimui Dryžiui nėra neišsprendžiamų bylų ar neįveikiamų iššūkių. Tačiau užduotis, kurią jis gauna, nepanaši į nieką, ką iki šiol teko narplioti. Tokiam šauniam, narsiam, grėsmingam ir didingam visų nusikaltėlių siaubui teks apsimesti kažkokios mergaitės ĮSIVAIZDUOJAMU DRAUGU?! 

PAAUGLIAMS

Perskaityti detektyvinę knygą

Isabel Abedi, „Ilgiausia naktis“ (nuo 14 metų) – kartu su septyniolikmete Vita leiskitės į kelionę po mažą jaukų Italijos miestelį ir išsiaiškinkite šeimos paslaptį, gaubiančią Vitos sesers mirtį. Dienoms, kai norisi visko iš karto: paslapčių, spalvų, kvapų, romantikos, žydriausių krioklių ir ilgiausių naktų!

Perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai

Meg Rosoff, „Taip dabar ir gyvenu“ (nuo 14 metų) – jautrus dramatiškas pasakojimas paauglės Deizės akimis apie artumo paieškas Trečiojo pasaulinio karo, ištikusio netolimoje ateityje, metu. Ar kada esate skaitę knygą, kurioje, regis, matote viską pagrindinės veikėjos žvilgsniu? Ar kada skaitėte tokią, kurioje vos kelios dialogo eilutės? 

Perskaityti literatūrine premija įvertintą knygą

Philip Pullman, „Auksinis kompasas. Jo tamsiosios jėgos“ (nuo 11 metų) – pirmoji fantastinės filosofinės nuotykių trilogijos dalis, už kurią autorius buvo įvertintas daugybe apdovanojimų. Iš jų – ir prestižinis Karnegio medalis! Trilogiją „Jo tamsiosios jėgos“ sudaro šios knygos: „Auksinis kompasas“„Aštrusis peilis“ ir „Gintarinis žiūronas“. Patiko? Norisi dar? „Auksinio kompaso“ priešistorę rasite knygoje „Gražioji laukinė. Dulkės knyga“. Valio ilgiems vasaros vakarams!

Perskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą

Michael Ende, „Begalinė istorija“ (visiems be išimties!) – originalo kalba ši vokiečių meistro šiuolaikine klasika vadinama knyga pasirodė 1979 metais. Kviečiame į nepamirštamą kelionę po Fantazijos šalį, kur gyvena stebuklingos būtybės, tyko pavojingi siaubūnai ir laukia neįtikėtini nuotykiai.

Perskaityti linksmą knygą

Na gerai, tenka pripažinti, kad linksmų knygų vyresniems paaugliams nėra tiek jau daug, bet nenukabinkite nosies! Čiupkite Neringos Vaitkutės „Jeronimą Dryžių ir Įsivaizduojamų draugų departamentą“, Will Mabbitt „Neįtikėtinus Meibelės Džons nuotykius“ ir „Meibelę Džons ir uždraustąjį miestą“ ir juokitės iki soties!

Iššūkį priimk www.vasarasuknyga.lt tinklalapyje! 

Knygiškiausios sėkmės!